Најнови вести

Некатегоризирано

Fluyezcambios: 10 работи што посакувам да ги знаев порано

Кога бев дете, оптимизацијата на пребарувачите беше поедноставна. Изберете целна фраза и употребете ја на страницата. Ставете го во насловот, заглавието и текстот на телото. Доволно едноставно. Овие се уште (и секогаш ќе бидат) концептите...

вежби

Како да користите Ok Google на дневна основа | Конфигурирајте го вашиот уред што е можно поскоро

Ok Google е алатка за секојдневна употреба, преку која можете лесно да манипулирате со вашиот мобилен уред, уредите кои го користат асистентот се класифицирани во два вида: Уреди кои вклучуваат ok google Уреди кои...

Некатегоризирано

Како да отворите датотека JNLP

Во моментов, електронски уред има датотеки и апликации креирани во различни формати. Меѓутоа, кога недостасува програма за читање, невозможно е да извршите одредени функции или да прегледате одредени датотеки од преферираниот веб прелистувач. Ова е случај со досиејата ...

Некатегоризирано

Како можете да ја дознаете IP адресата на некоја личност

Веројатно во одреден момент сте се обиделе да пронајдете нечија IP адреса и не сте биле успешни. Меѓутоа, со информациите што ќе ги прочитате во овој напис, ќе знаете како да добиете нечија IP за само неколку секунди ...

Некатегоризирано

Како да снимате игри со Wii

Деновиве, повеќето видео игри им даваат на своите обожаватели нови когнитивни способности. Тоа е, тие им овозможуваат да ги подобрат вештините поврзани со обработка на информации, што подразбира употреба на меморија, внимание, перцепција, ...

Некатегоризирано

Како да форматирате NTFS користејќи компјутер со Mac OS

Во моментов, постојат неколку видови формати за хард дисковите и единиците за складирање на компјутерите Mac OS. Еден од најчесто користените формати е NTFS и во оваа статија ќе зборуваме за ова. Следно, ќе објасниме како ...

Некатегоризирано

Знајте дали ве повикал блокиран број

Ако се пронајдете себеси како ја читате оваа статија, тоа е затоа што во многу наврати сте си го поставиле следното прашање: Како да дознаете дали ме повикал блокиран број? За среќа, денес ќе го најдете одговорот и ќе можете да ги знаете сите алтернативи што ги имате ...

Некатегоризирано

Како да копирате ЦД на вашиот компјутер

Копирањето на ЦД на компјутер беше нешто што се правеше многу често, бидејќи немаше толку многу начини за зачувување на информации. Сепак, како што сè еволуираше, ова е заборавено од некои луѓе ...

Некатегоризирано

Апликации за копирање контакти од iPhone на SIM

Ако треба да извезувате контакти на iPhone во SIM и сте забележале дека не постои опција за ова, треба да знаете дека е можно да го направите со инсталирање на апликација. Најдоброто нешто во врска со оваа опција е што можете да ја избришете инсталираната апликација еднаш ...

Некатегоризирано

Како да го деинсталирате Fortnite

Кога деинсталирате апликации од компјутерот и не користите соодветна процедура, честопати има лабави датотеки што зафаќаат простор и влијаат на неговото работење. Дезинкорпорцијата на видео игри има тенденција да ја генерира оваа ситуација, па доколку сакате да го деинсталирате Fortnite, проверете ...

Некатегоризирано

Како бесплатно да ја ажурирате мапата TomTom

Системите за навигација за возилата се повеќе се користат на глобално ниво, за да се задоволи ова побарувачка, има голем број апликации на пазарот. Сепак, постојат некои од овие апликации како TomTom кои уживаат висок ...

Некатегоризирано

Како да го конфигурирате TP-LINK Extender

Ако го имате уредот TP-LINK Extender и не знаете како да го конфигурирате, вие сте на вистинското место, бидејќи тука ќе ги најдете чекорите што треба да ги следите за да го постигнете. Кога имате места во вашиот дом или канцеларија каде што безжичниот интернет сигнал ...

Некатегоризирано

Отклучете картичка заштитена со микро SD

Во моментов, многу луѓе имаат проблеми со копирање и пренесување на датотеки на микро SD картички. Ова се должи на заштитата од запишување што ја претставуваат овие електронски уреди. Треба да се напомене дека оваа заштита од пишување е безбедносна алатка која ...

Некатегоризирано

Преземете го Skype бесплатно лесно

Ако барате апликација за пораки и повици од вашите уреди, ништо подобро од бесплатно преземање на Skype. Дали е тоа, оваа апликација стана една од најдобрите опции за комуникација со вашето семејство и пријатели користејќи ги ...

Некатегоризирано

Најчесто користени апликации за создавање на Android Animoji

Ако имате уред со Android и сакате да знаете како можете да создадете различни Animoji со него, вие сте на вистинското место. Бидејќи денес ќе ги објасниме различните апликации што можете да ги користите за да ги направите. Слично на тоа, ќе ги научите чекорите ...

Некатегоризирано

Научете како да копирате заштитено ДВД

Ако долго време баравте начин да копирате заштитено ДВД и сè уште не успеавте, стигнавте до блогот со наведување. Бидејќи денес ќе ги знаете програмите потребни за да се постигне тоа, почнувајќи од најкористените алатки во Виндоус за да ...

Некатегоризирано

Како да ги избришете SIM-броевите

Ако ви здодеа да имате телефонски броеви на луѓе со кои веќе не зборувате на вашиот уред и дури и да ги избришете, тие постојано се појавуваат, тука ќе го најдете решението. Бидејќи ќе објасниме како можете да ги избришете SIM-контактите на уредите со Android од ...

Некатегоризирано

Како да инсталирате Kali Linux

Ако сте уморни од барање како да инсталирате Кали Линукс, дојдовте на вистинското место, бидејќи во оваа статија ќе видите како да го постигнете тоа. Денес е вообичаено многу корисници да инсталираат оперативен систем на своите компјутери за да ја проценат безбедноста ...

Некатегоризирано

Како да го знаете датумот на купување на мобилен телефон

Ако во многу прилики сте барале информации за Како да ја знаете возраста на мобилниот телефон? и не сте биле успешни, денес имате среќа. Бидејќи во оваа статија ќе одговориме на тоа прашање, нудејќи ви ги сите детали за различните алтернативи што ...

Некатегоризирано

Преземете ја еволуцијата на светот на Јура

Ако сте еден од луѓето кои ја сакаат ерата на креда и халуцинираат со диносауруси и исто така сакаат видео игри, овој пост е за вас. Неодамна беше објавена нова видео игра, Jurassic World Evolution, која, ...